Zaproszenie na rowerową wycieczkę „Tajemnice Wzgórz Dylewskich”

Opublikowano:

W czerwcu rozpoczynamy kolejny cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią Lubawy oraz Ziemi Lubawskiej realizowany przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Powiat Iławski.

Pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa pn. „Tajemnice Wzgórz Dylewskich” będzie okazją do odkrywania wielu ciekawych zakątków znajdujących się w okolicach Lubawy, w tym m. in. owianego mroczną legendą, malowniczo położonego Jeziora Francuskiego. Ponadto na trasie opowiemy o historii tzw. Kupnerówki – majątku położonego w okolicach Grabowa, klasycystycznego kościoła w Grabowie, majątku Kramerów w Zajączkach oraz majątku i kościoła w Pietrzwałdzie.

Wycieczka obejmuje również fragment ścieżki przyrodniczej „Góra Dylewska” z najwyższym wzniesieniem północno-wschodniej Polski. Więcej informacji o wydarzeniu: https://bit.ly/31cA6hv

Startujemy w piątek, 14 czerwca o godz. 17.00 tradycyjnie z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. Na uczestników będzie czekał poczęstunek przygotowany przez Hotel Spa dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz inne niespodzianki.  Udział w wycieczce jak zawsze BEZPŁATNY!
Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!
(LSIS)