INTENSYWNY WEEKEND Z SUKCESAMI

Opublikowano:

Miniony weekend należał do bardzo wyczerpujących dni w klubie. Piątkowy udział w biegu charytatywnym, sobotni pokaz w Miejskim Przedszkolu w Lubawie, Konsultacje Kadry Narodowej Dzieci, które odbyły się w dniach 8 i 9 czerwca w Łukowie, a powołanymi z naszego teamu byli: Marta Dąbrowska, Paweł Bączek i Hubert Kuczyński, ponadto Puchar Polski w Bałtowie w dniach od 7 do 9 czerwca, w którym wystartowało dziewięciu naszych zawodników.

Zawody świetnie zorganizowane w pięknym ośrodku „Jura Park”, poziom bardzo wysoki, a dodatkowym smaczkiem imprezy były darmowe atrakcje w formie zwiedzania i korzystania ze wszystkiego co oferował jurajski kompleks!
Lubawski team startował w formułach Kick-Light [kadeci] i K-1 Rules [juniorzy]…

Rewelacyjnie spisała się Martyna Konieczna, która w sposób bardzo efektowny zdominowała swoją kategorię wagową i zdobywa Puchar Polski! Błażej Dmochewicz tylko w finale został zatrzymany natomiast wcześniej taktycznie i z pomysłem znakomicie sobie radził. Co zawody robi postęp i jego zdobyty srebrny medal jest tego dowodem! Jagoda Zelmańska w bardzo trudnej kategorii wagowej zdobywa cenny brąz! Zawodniczka pokazała wielkie serce do walki i bez respektu potrafiła sobie radzić i wygrywać, jedynie w półfinale ulega minimalnie…

Lena Kopistecka i Natalia Mieczkowska walczyły w tej samej kategorii wagowej i mimo zaciętych walk zawody kończą na półfinałach zdobywając brązowe medale. Podobna sytuacja była nieco w wyższej kategorii, gdzie także razem rywalizowały nasze zawodniczki Anna Borowska i Julia Kamińska. Dziewczęta po ciężkich bojach docierają do półfinałów i cieszą się brązowymi medalami.

Niestety bez medalu wraca jedynie Wiktor Zawadzki, który chyba raczej nie trafił w swój dzień i presja przerosła jego oczekiwania. Wygrywa pierwszą walkę i w zasadzie drugą również miał wygraną, ale nie kończy pojedynku i zwycięstwo oddaje rywalowi…
Imponująco zaskoczył nasz najbardziej w tej chwili doświadczony zawodnik Jakub Leliwa, który zadebiutował w najtrudniejszej ringowej formule kickboxingu nazywaną też królewską K-1 Rules! Pełen kontakt, uderzenia dodatkowe kolanami, kopnięcia dozwolone niemalże na całej płaszczyźnie ciała od kolan po głowę i techniki ręczne włącznie z uderzeniami po obrocie!

Kuba na ważeniu nie zdołał utrzymać limitu do 57 kg i wystartował wyżej do 60 kg. Pierwsze dwa starcia nie przewalczył w pełnym 3 rundowym wymiarze. Pierwszą walkę kończy w drugiej rundzie po mocnych uderzeniach kolanami! Było również tzw. „latające kolano”, drugą walkę kończy jeszcze szybciej jednocześnie z gongiem kończącą pierwszą rundę! W tej walce zadecydowały poza kolanami także mocne frontalne kopnięcia.

Tymi efektownymi zwycięstwami Kuba został wyróżniony i wytypowany do udziału w wieczornej Gali Finałowej! Spośród wszystkich finałów juniorskich i seniorskich w wersji K-1 wybrano 5 par w tym para z udziałem Kuby Leliwy! Ponadto pojedynki bokserskie i walka wieczoru ze znanym z zawodowych ringów Rafałem Jackiewiczem! Na gali oczywiście większa publiczność, zaproszeni goście, prezentacja zawodników, dodatkowa oprawa i muzyka to wszystko spowodowało, że zdecydowanie presja była wyższa niż na codziennych zawodach na jakich do tej pory startował Kuba…
Niestety tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala z Krakowa mimo, że początek nie był zły w wykonaniu Kuby, ale zdecydowanie zabrakło doświadczenia i obycia ringowego zwłaszcza przy tak widowiskowej oprawie!

Cieszymy się bardzo ze zdobytego srebra ponieważ Kuba wykonał niesamowicie dobrą robotę zaskakując swoim stylem nie tylko nas, ale i także ekipę sędziowska, która dała mu szansę wykazania się na gali!

Przed Championami teraz jak co roku cykliczny „Mini Turniej” 21 czerwca g. 17:00 start, a po zakończeniu zawodów ognisko! To wszystko na obiekcie OSiR-u, przy ul. Łąkowej w Lubawie. Już dziś serdecznie zapraszamy!
Wyniki Pucharu Polski:
[Formuła Kick-Light]
I m. – Martyna Konieczna kadetka młodsza kat wag -32 kg
II m. – Błażej Dmochewicz kadet młodszy kat wag -32 kg
III m. – Jagoda Zelmańska kadetka młodsza kat wag +47 kg
Poza podium – Wiktor Zawadzki kadet młodszy kat wag -47 kg
III m. – Natalia Mieczkowska kadetka starsza kat wag -42 kg
III m. – Lena Kopistecka kadetka starsza kat wag -42 kg
III m. – Anna Borowska kadetka starsza kat wag -55 kg
III m. – Julia Kamińska kadetka starsza kat wag -55 kg
[Formuła K-1 Rules]
II m. Jakub Leliwa junior młodszy kat wag -60 kg
W sumie 8 medali w tym: 1 złoto, 2 srebra i 5 brązów!

Materiał: CSW Champion Lubawa