Daria Siemińska zwycięża konkurs pchnięcia kulą w Schwechat z nowym rekordem!!!

Opublikowano:

W Austriackim Szchwechat (dzielnica Wiednia) odbył się w ten weekend 49 International Franz Schuster Memorial. To znany międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny, na który zaproszenie otrzymało 10 polskich lekkoatletów, głównie miotaczy.

W zawodach startowali również zawodnicy z Niemiec, Słowacji, Litwy, Łotwy i oczywiście gospodarze z Austrii. Spośród zawodników kadry Polski Związek Lekkiej Atletyki nominował zawodniczkę LKS Lubawa - Darię Siemińską. Podopieczna trenera Leszka Kołodziejskiego tym razem wyruszyła na zawody pod opieką trenerów kadry. Wyjazd na zawody nastąpił w piątek.

W sobotę zawodnicy zwiedzali Wiedeń, a wieczorem dzień zakończyli lekkim treningiem. W niedzielę 9 czerwca wszyscy wystartowali w memoriale. Zawodniczka LKS Lubawa spisała się znakomicie - zwyciężyła 49 Memorial Franz Szuster i na dodatek ustanowiła nowy fantastyczny rekord życiowy w pchnięciu kulą 15,19m!!!

Daria po raz drugi w karierze przekracza granicę 15 m tylko, że tym razem w zawodach międzynarodowych. Umacnia się tym samym na szczycie list krajowych, co jest niezwykle ważne w kontekście walki o EYOF w Baku. 

materiał: FB LKS Lubawa