Pogoń 04 Szczecin - Constract Lubawa (2:4) 6:7. Constract Lubawa zagra w Ekstraklasie

Zakończyło się drugie spotkanie barażowe, które decydowało, która z dwóch drużyn zagra w ekstraklasie. W pierwszym spotkaniu w Lubawie Constract Lubawa pokonał Pogoń 04 Szczecin 3:0. Dziś w Szczecinie Constract Lubawa ponownie pokonał Pogoń 04 Szczecin 6:7 i zagra w ekstraklasie.

Początek spotkania zaczął się bardzo  obiecująco dla  drużyny z Lubawy bramkę w 3 minucie zdobył  z kontry Paweł Ossowski. Kolejna bramka Mateusza Łożyńskiego padła w 11 minucie i  goście prowadzili 0:2. Kilkanaście sekund później Mateusz Jakubiak zdobywa pierwszą bramkę dla gospodarzy.

W 12 minucie Paweł Kaniewski zdobywa bramkę dla Constractu podwyższając wynik na 1:3. Dwie minuty później Konrad Prawucki zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy jest 2:3. W końcówce  pierwszej połowy Sebastian Grubalski zdobywa bramkę i do przerwy jest wynik 2:4 dla  Constractu Lubawa.

Na początku  drugiej połowy Mateusz Geppert zdobywa gola dla gospodarzy. W 27 minucie pada samobójcza bramka Budzyna  i gospodarze doprowadzają do remisu 4:4. Gospodarze idą za ciosem i zdobywają kolejną bramkę strzelcem jest Artur Jurczak.

Jednak Sylwester Kieper  zdobywa kolejną  bramkę dla Constractu i goście obejmują prowadzenie 4:5. W 38 minucie Jakubiak zdobywa samobójczą bramkę i Constract obejmuje prowadzenie. Minutę później gospodarze zdobywają gola po bramce Jurczaka.

Ostatnie słowo należało jednak do gości czyli drużyny z Lubawy i Arkadiusz Budzyn zdobywa  zwycięską bramkę dla Constractu Lubawa ustalając wynik na 6:7. Wynik wskazuje na dramaturgię spotkania, jednak piłkarze z Lubawy od początku do końca  kontrolowali przebieg wydarzeń.

Drużyna z Lubawy po pięknym  spotkaniu  w dniu dzisiejszym i podczas  rozgrywek I ligi  grupy północnej awansuje  do ekstraklasy.
Awans Constractu to wydarzenie historyczne.Od trzynastu lat w futsalu drużyna z niższej ligi nie pokonała w barażach rywala z ekstraklasy.

KS Constract Lubawa: Zelma (Bondarenko) – Grubalski, Piórkowski, Maśkiewicz, Budzyn – Kaniewski, Łożyński, Kieper, Ossowski, Raszkowski, Tokarski, Sass, Jarzembowski.

Pogoń '04 Szczecin: Wilczek (Wilkosz) – Jakubiak, Prawucki, Gepert, Maćkiewicz – Kondiuch, Sobieraj, Sapon, Dąbrowski, Czyszek, Przygórzewski, Czepielewski, Jurczak.