Grupa „Delfinki” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” na wycieczce w „Mega Park”

Opublikowano:

W piątek 7 czerwca 2019 r pięciolatki z Grupy „Delfinki” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” wraz z rodzicami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki „Mega Park” w Grudziądzu.

Rodzinny Park Rozrywki „Mega Park” w Grudziądzu to jedno z największych „miasteczek  westernowych” w Polsce, oferujących wiele różnorodnych atrakcji.  Zwiedzanie parku umilił i ułatwił Pan Przewodnik, który oprowadził przedszkolaków wraz z Rodzicami po „Mega Parku”.    
Uczestnicy wycieczki swoją  przygodę w rodzinnym parku rozrywki rozpoczęli od „lekcji przyrody na żywo”. Dzieci miały okazję zobaczyć, między innymi: walbie- czyli mini kangury, lamy, alpaki, strusia, kozy i różnego rodzaju ptaki ozdobne. Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka zadaszonym pociągiem „Kansas City Express” po terenie parku co sprawiło przedszkolakom wiele radości.

Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili „krainę dinozaurów”, gdzie mogli zobaczyć nie tylko dinozaury, ale również gigantyczne owady oraz atrapy morskich zwierząt w realistycznych rozmiarach. Pięciolatki miały również okazję przenieść się do „krainy bajek i baśni”, gdzie odwiedziły między innymi wioskę smerfów i Bedrock City czyli miasteczko Flinstonów.

W samo południe odbył się „Western show” czyli pokaz kowbojski z udziałem „Lucky Luka”. Na zakończenie dzieci z Grupy „Delfinki: wzięły udział w zabawach w kąciku lego.Przedszkolne wycieczki do doskonały sposób na poznawanie świata i jednocześnie pielęgnowanie naturalnej ciekawości, którą ma w sobie każde dziecko. Wycieczka w której dzieciom towarzyszą również rodzice niesie za sobą jeszcze jedną, największą zaletę jaką jest- wspólne spędzenie czasu.


materiał: „Smerfolandia”