FESTYN RODZINNY W ZŁOTOWIE

Opublikowano:

2 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie miał miejsce Festyn Rodzinny. Impreza ta na stałe wpisana jest w kalendarz uroczystości szkolnych i każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Złotowa oraz okolicznych miejscowości.

O godzinie 14.00 pani dyrektor, Justyna Kwiatkowska, serdecznie przywitała  zgromadzonych gości i życzyła wszystkim udanej zabawy. Na początku członkowie miejscowego Klubu Seniora zaprezentowali się zebranym i zatańczyli belgijkę oraz taniec Eleny. Tancerze skradli serca widowni i otrzymali od widzów gromkie brawa.

W czasie festynu goście mogli skorzystać z takich atrakcji, jak: warsztaty zorganizowane przez Klub Seniora, przejażdżki konne lub przejazd wozem strażackim. Rozegrano również mecz piłki nożnej pomiędzy rodzicami a uczniami naszej placówki. Pojedynek był pełen emocji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla rodziców.

Ksiądz proboszcz, Karol Schmidt, przygotował i przeprowadził II Rodzinny Turniej Wiedzy „Złotowo – Nasza Mała Ojczyzna”. Zwycięzcą w konkursie została rodzina państwa Damiana i Karoliny Licznerskich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, albowiem w rozgrywkach wykazali się ogromną wiedzą nt. swojej Małej Ojczyzny.

Zebrani mogli podziwiać obrazy autorstwa pana Edwarda Balewskiego, byłego dyrektora naszej szkoły.
W trakcie festynu harcerze z ZHP z Lubawy i Iławy przeprowadzali zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży oraz zachęcali do wstąpienia w ich szeregi.
W czasie festynu otwarte były stoiska: z watą cukrową, deserami, zapiekankami, kramik z książkami i zakładkami, kącik zabaw dla małych dzieci. W kawiarence goście mogli zakupić również kawę i pyszne ciasto, które upiekli rodzice naszych uczniów.

Jak co roku ogromną popularnością cieszyło się stoisko z loterią fantową. Tutaj, przy odrobinie szczęścia, można było zdobyć cenną nagrodę. 

Tegoroczny Festyn Rodzinny z pewnością możemy uznać za udany. Pogoda była przepiękna, goście dopisali i chętnie brali udział  w przygotowanych przez nas atrakcjach. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wsparcie w organizacji tej uroczystości. Do zobaczenia za rok.

materiał SP w Złotowie  
foto Edward Balewski