Motor Lubawa - GKS Wikielec (2:0) 4:1

Opublikowano:

Piłkarze Motoru Lubawa i GKS Wikielec rozegrali 26 kolejkę  IV ligi na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie. Druga i trzecia drużyna tabeli i rozegrała spotkanie derbowe w Lubawie, więc było duże zainteresowanie i sporo emocji.

Od początku spotkania gospodarze narzucili swój styl gry, stwarzali ciekawe kombinacje i atakowali na bramkę gości. W 7 minucie Cezary Sobolewski zdobywa bramkę na 1:0 dla gospodarzy. Goście   graja  skrzydłami ale ich akcje kończą się  na   środku boiska. W  27 minucie  za faul w polu karnym   sędzia  dyktuje  rzut karny. Do piłki podchodzi ponownie Cezary Sobolewski  i zdobywa   drugą bramkę dla Motoru. Goście praktycznie  nie potrafią  stworzyć  dogodnej sytuacji. W końcówce   pierwszej połowy  Szymański mógł zdobyć  trzecią bramkę  ale  rozminął się z piłką.

W  drugiej połowie   przewagę mieli gospodarze i  cały czas  grali  dobry,finezyjny futbol i w 74  minucie  Roman Śnieżawski  podwyższył  wynik na 3:0. Kilka minut później  trzecią  bramkę w tym spotkaniu zdobył  Cezary Sobolewski. W końcówce   goście mimo osłabienia po czerwonej kartce podyktowanej przez  sędziego  Sebastiana Sikorskiego za  faul na  Olejniczaku przez Jakuba Słomskiego  zdobyli  honorową bramkę  z rzutu karnego po strzale Remigiusza Sobocińskiego  za  faul na polu karnym  Adriana Zasuwy. Motor Lubawa pokonuje  GKS Wikielec  4:1. 

W mojej ocenie  było to  ciekawe  widowisko a  wicelider - Motor Lubawa rozegrał najlepsze spotkanie  na Stadionie Łazienkowskim w tej rundzie  rozgrywek. (mz)