Constract Lubawa - Gwiazda Ruda Śląska (1:0) 3:5

Dziś o godz. 18.00 w hali OSiR w Lubawie przy ul.Św.Barbary rozpoczęło się spotkanie Constractu Lubawa z Gwiazdą Ruda Śląska w drugim meczu barażowym, który zdecydował o awansie Gwiazdy do Futsal Ekstraklasy.

Pierwsza połowa spotkania odbyła się pod dyktando gospodarzy i zakończyła prowadzeniem 1:0 po bramce Daniela Sass, chociaż kilka szans na podwyższenie prowadzenia zostało zmarnowanych.

Druga połowa meczu to zdecydowanie bardziej wyrównana walka. Goście zdobywają pierwszą bramkę, ale już po minucie Constract wychodzi na prowadzenie 2:1. Jednak Gwiazda Ruda Śląska ponownie zdobywa bramkę na 2:2 i w regulaminowym czasie gry nie udaje się rozstrzygnąć spotkania.

W pierwszej części dogrywki goście wychodzą na prowadzenie 3:2, co na ten moment daje im awans do ekstraklasy. Na 3 minuty przed końcem drugiej części dogrywki za faul na Grubalskim sędzie dyktuje rzut karny przedłużony, jednak gospodarze nie wykorzystują tej sytuacji. Po minucie kolejny rzut karny zamienia na bramkę Arkadiusz Budzyn i jest 3:3.

Nadzieje na awans Constractu nie trwają jednak długo. Goście ponownie wychodzą na prowadzenie po strzale Mateusza Mrowca, a po chwili ten sam zawodnik ponownie strzela bramkę i spotkanie kończy się zwycięstwem Gwiazdy 5:3. Najlepszym zawodnikiem  meczu został kapitan gości Dawid Barteczka. W kolejnym etapie w walce o awans do ekstraklasy Constract Lubawa zmierzy się z 11 drużyną Ekstraklasy.