Powiat Iławski ponownie gościł delegację z Ukrainy

Opublikowano:

29 marca Bartosz Bielawski Starosta Powiatu Iławskiego oraz Maciej Rygielski Członek Zarządu Powiatu Iławskiego gościli przedstawicieli tarnopolskiego obwodu z Ukrainy. Inicjatorem wizyty Ukraińców w Starostwie był Marek Borkowski, przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego.

To kolejne spotkanie z naszymi sąsiadami, 1 lutego do Starostwa Powiatowego w Iławie z kurtuazyjną wizytą przyjechali mieszkańcy Tarnopola. W skład piątkowej delegacji weszli: sekretarz i zastępca miasta Kopyczyńce - Jarosław Maciewskij i Andriej Fik z powiatu husiatyńskiego tarnopolskiego obwodu oraz nauczycielki jednej ze szkół z tego obwodu wraz z młodzieżą.

Goście zwiedzili urząd, poznali zadania powiatu, rozmawiali o możliwościach nawiązania współpracy, poznali ideę samorządności. Wcześniej delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół w Lubawie. Wizyta miała na celu poznanie systemów edukacji obydwu państw, wymianę doświadczeń i nawiązanie ewentualnego partnerstwa między szkołami. Prowadzone są również rozmowy na temat możliwości utworzenia szerszej współpracy miedzy regionami.

Młodzież ze szkoły Zahalnoosvitnia skkola I-III stupeniv, sela Yabluniv

źródło: powiat-ilawski.pl