Mistrzostwa Gminy Lubawa szkół podstawowych w lekkiej atletyce

Opublikowano:

9 maja na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Lubawa rocznika 2006 i młodszych oraz rocznika 2003-05 w lekkiej atletyce. Zawody otworzył Przewodniczący SZS gminy Lubawa - Dariusz Liberacki.

Zawody rozgrywane były w bardzo trudnych, niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Przez całą imprezę  wiał silny wiatr i na dodatek było zimno.

Zawodnicy  stratowali w następujących konkurencjach: 60 m dziewcząt i chłopców, 300 m dziewcząt i chłopców, 600 m  dziewcząt i chłopców, 1000 metrów  chłopców, skok w dal  dziewcząt i chłopców, skok wzwyż  dziewcząt i chłopców, rzut piłeczką palantową oraz sztafeta 4X 100 dziewcząt i chłopców

W kategorii wiekowej 2006 i młodszych zwyciężyli niespodziewanie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sampławie, II miejsce wywalczyli zawodnicy Szkoły Podstawowej w Kazanicach, III miejsce wywalczyła drużyna  Szkoły Podstawowej w Złotowie.

W kategorii roczników 2003-05, oprócz konkurencji wymienionych dziewczęta i chłopcy rzucali oszczepem i pchali kulą.
W tej grupie wiekowej zwyciężyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Wałdykach, II miejsce SP Kazanice, III SP Prątnica.

Zawody prowadził trener LKS Lubawa Marek Tykarski.

>>>KOMUNIKAT_LA_2019.pdf

foto mz i  S.P Sampława