Wypadek na krajówce w Byszwałdzie gm.Lubawa. AKTUALIZACJA

Opublikowano:

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w dniu dzisiejszym tj.10  maja około godz. 10 na  drodze krajowej DK-15 we wsi Byszwałd gm.Lubawa. Ze wstępnych informacji wynika, że do zdarzenia prawdopodobnie doszło w wyniku wyprzedzania na trzeciego przez samochód osobowy marki Skoda. W zdarzeniu uczestniczyły dwie Skody i VW. 

Dwójka dzieci oraz ich mama zostali zabrani przez Zespół Ratowniczo-Medyczny na badania do szpitala.
Na miejscu akcji pracują policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego KPP w Iławie, strażacy ratownicy z OSP Byszwałd i OSP Rożental. Ruch na krajówce odbywał się naprzemiennie.

22-latek kierujący samochodem osobowym marki Skoda podczas wykonywania manewru wyprzedzania drugiego samochodu osobowego marki Skoda, nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego jadący z naprzeciwka volkswagen, aby uniknąć czołowego zderzenia, zjechał na przydrożne pole. Natomiast kierujący skodą, próbując zmieścić się między pojazdami, zahaczył o wyprzedzaną skodę, w wyniku czego kierująca tym pojazdem zjechała do przydrożnego rowu. Sprawcy  zdarzenia  policjanci zatrzymali prawo jazdy, które miał od roku - mówi asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. 

(mz)