Posiadali przy sobie narkotyki. Usłyszeli zarzuty

Opublikowano:

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. 35 – latek i 19 – latek posiadali przy sobie narkotyki kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów. W trakcie czynności okazało się starszy z mężczyzn był poszukiwany.

Iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im 35 – latka. Policjanci pamiętali, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach potwierdzając swoje przypuszczenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 35 – latek nie tylko jest poszukiwany ale również posiada przy sobie susz roślinny. Okazało się, że była to marihuana. 35 – latek jeszcze przed odkonwojowaniem do zakładu karnego usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Natomiast 19 – latka zatrzymali policjanci po tym jak na widok radiowozu odrzucił w krzaki woreczek strunowy. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Funkcjonariusze sięgnęli również po woreczek strunowy, w którym jak się okazało był susz roślinny. W trakcie dalszych czynności ustalili, że była to również marihuana. Młody mieszkaniec powiatu iławskiego usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. 

źródło: KPP Iława