Wypadek na krajówce (DK-15) w Rożentalu, gmina Lubawa.AKTUALIZACJA

Opublikowano:

Na drodze krajowej DK-15 przy wjeździe do wsi Rożental, 12 kwietnia br. ok. godz.13.00 doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i Forda Transita. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wykonywał manewr skrętu w lewo w kierunku wsi. W tym czasie  kierujący fordem, jadąc piętnastką, prawdopodobnie wykonywał manewr wyprzedzania, nie zachował należytej ostrożności i zderzył się z ciągnikiem, który znalazł się w pobliskim rowie.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba, którą zabrał Zespól Ratowniczo-Medyczny na badania do szpitala w Iławie. Na miejscu akcji pracują zastępy z OSP Rożental i PSP Iława.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie wykonują czynności. (mz)


W piątek (12.04.2019) policjanci z iławskiego ruchu drogowego zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze ustalili, że 26–latek kierujący fordem najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania (wykonywanego na oznakowanym skrzyżowaniu) i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym, skręcającym w lewo. 26–latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.

źródło :warminsko-mazurska .policja.pl