MLKS Motor Lubawa - MLKS Czarni Olecko (1:0) 2:1

Na Stadionie Łazienkowskim piłkarze IV ligi rozegrali 18 kolejkę spotkań. Dzisiejszym rywalem  Motoru Lubawa była drużyna Czarni Olecko. Dla Motoru było to drugie wiosenne spotkanie. W zaległym meczu w sobotę 23 marca pokonali Drwęcę NML 1:2 w Kurzętniku.
Piłkarze Motoru Lubawa tylko jeden raz przegrali w sezonie u siebie z liderem Concordia Elbląg (0:1). Czarni Olecko zajmują aktualnie 12 miejsce w tabeli.

Początek spotkania to  asekuracyjna gra gospodarzy. Gra toczyła się w środku boiska. Goście  podjęli otwarta grę z wiceliderem tabeli. W 34. minucie Roman Śnieżawski zdobywa pierwszą bramkę dla Motoru Lubawa. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.

Po wznowieniu gry już w 1 minucie goście stworzyli bardzo groźną sytuację pod bramką  Kościńskiego - bramkarza Motoru, po akcji obrońca Motoru wybił piłkę, która zmierzała do pustej  bramki. W drugiej połowie gospodarze mieli przewagę na boisku, brak było jednak dobrego wykończenia i bramki. Motor stworzył  kilka okazji i przeważał, niestety jeśli nie strzela się bramek - słupek itp..., to potem wszystko się mści. W 75 minucie bramkę kontaktową dla gości zdobył Mateusz Duda.

Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy i w 87. minucie  gola na wagę trzech punktów zdobył obrońca Arkadiusz Koprucki, ustalając wynik na 2:1. Motor pokonuje Czarnych Olecko 2:1. W końcówce spotkania zadebiutował w IV lidze wychowanek klubu Martyn Michalak.

Czarni Olecko: Grygo - Jasinski (Stępień) Cichocki, Wiktorzak, Wielgat - Skalski, Dzięgielewski Kozłowski, Słowicki (Cwalina), Duda (Szarnecki) - Stawiecki (Cichocki)
Rezerwowi: Bożewicz, Cichocki, Cwalina, Stępień, Szarnecki, Kot

Motor Lubawa: Kościnski, Koprucki, Burchart, Zelmanski, R.Śnieżawski, Mahamadou Bah (Chmielewski), Zasuwa (Kapusta), Sobotka, Józefowicz, Szymański (Michalak), Olejniczak (Majas)

rezerwa: Sikora, Dujko - Domański

Sedziowie: Piotr Sielski, Jacek Makowski, Patryk Grącki
Obserwator: Zbigniew Czajkowski