Młodzież spotykała się z policjantami w ramach XVI edycja Dnia Przedsiębiorczości

Opublikowano:

Młodzież z Zespołu Szkół w Lubawie w ramach „Dnia przedsiębiorczości” postanowiła odwiedzić Komisariat Policji w Lubawie, aby dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta. Uczniowie już na samym początku zostali przywitani przez mł. insp. Artura Sibilewskiego Komendanta Komisariatu Policji w Lubawie.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie obowiązują zasady wchodzenia na teren Komisariatu Policji w Lubawie. Mundurowi poinformowali ich również dlaczego należy okazać dokument tożsamości w Punkcie Obsługi Interesanta. Policjanci opowiedzieli czym na co dzień zajmują się funkcjonariusze prewencji jak również ruchu drogowego. Wyjaśnili dlaczego mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego noszą białe czapki, białe pasy oraz białe rękawiczki oraz jak ważne dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego są odblaski.

Następnie uczniowie zobaczyli jak wyglądają poszczególne pomieszczenia lubawskiego komisariatu, w których wykonuje się czynności np.: z osobą zatrzymaną na kradzieży sklepowej czy  nietrzeźwym kierującym. O swojej pracy uczniom opowiedzieli również dzielnicowi wyjaśniając na czym polega ich praca i dlaczego właściwie nazywany jest „policjantem pierwszego kontaktu”.

Funkcjonariusze podkreślili, że pracy najważniejszy jest kontakt z obywatelami. Pomocna jest w tym aplikacja mobilna Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wyjaśnili młodzieży czym są te aplikacje, do czego służą i w jaki sposób można z nich korzystać. Młodzież była żywo zainteresowana taką służbą. 

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl