Konkurs wiedzy o podatkach

Opublikowano:

Najmilszy zwrot w języku polskim?  Większość Polaków odpowiedziałaby, że jest to „proszę, przepraszam i dziękuję”, ale nie wszyscy. Według niektórych - zwłaszcza Sylwii -  jest to „zwrot podatku”.
Uczniowie ZS w Lubawie triumfują w IX Warmińsko-Mazurskim Konkursie „Wiedzy o Podatkach” organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy o podatkach oraz zawodzie doradcy podatkowego pośród uczniów szkół średnich.
I etap konkursu polegał na napisaniu pracy pisemnej na jeden spośród czterech tematów. Trójka uczniów z Lubawy, którzy wysłali swoje prace mogli uczestniczyć w etapie drugim.
II etap odbył się 14 marca 2019 roku o godzinie 11:00 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nasi uczniowie najpierw zmierzyli się z testem pisemnym, a następnie przystąpili do egzaminu ustnego. 

Cała trójka zdobyła tytuł laureata i sklasyfikowana została następująco:
1 miejsce - Łukasz Łużyński - kl. II LO
2 miejsce - Agnieszka Bukowska - kl. III LO
4 miejsce - Sylwia Pruchniewska - kl. III TEk

Nasi uczniowie wygrali cenne nagrody, a ponadto Łukasz - zdobywca 1 miejsca - otrzymał indeks na studia na Wydziale Prawa i Administracji UWM.

Agnieszka, Sylwia oraz Łukasz będąc laureatami, wezmą udział w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku o godzinie 11:00 w auli Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opieką merytoryczną nad uczniami sprawowała Jolanta Kamińska. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: ZS w Lubawie