Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Lubawa!

Opublikowano:

Dzień Kobiet w Klubie „Senior+” w Złotowie
2 marca bieżącego roku w złotowskim klubie „Senior+” obchodzono Dzień Kobiet zorganizowany przez Klub „Senior+” oraz Radę Sołecką. Uroczystość poprzedzona była Mszą Świętą. Członkowie Klubu „Senior+” przedstawili skecze na temat kobiet i zajęć w klubie. Uczestniczki imprezy brały udział w grach i zabawach. Na imprezie nie zabrakło również tortu. Panowie z Klubu „Senior+” oraz Rady Sołeckiej wcielili się w rolę kelnerów. Przygotowali również upominki w postaci kwiatów i czekolady, a także odśpiewali Paniom „sto lat”. W zorganizowanym Dniu Kobiet wzięli również udział Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotowie – Pani Justyna Kwiatkowska oraz Ksiądz Karol Schmidt.

Dzień Kobiet i inne atrakcje w Rożentalu

W ostatnich dniach największym wydarzeniem w naszej świetlicy był Dzień Kobiet. Przeprowadziliśmy pogadankę na temat przełamywania stereotypów dotyczących kobiet, ich roli w naszym życiu oraz szacunku wobec nich. W ramach podarunków dla ważnych kobiet z rodzin dzieci, powstały bukiety z kwiatów z krepy, serca z wikliny papierowej oraz laurki z życzeniami. Tradycyjnie jak co roku w Tłusty Czwartek nie mogło zabraknąć, zrobionych wspólnymi siłami pączków i faworków. Tego dnia nikt nie liczył kalorii i kosztował wypieków. W Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego odbył się quiz wiedzy o języku. Trzy drużyny w dużym skupieniu rozwiązywały zadania. Po zakończeniu wyłoniono zwycięzców. Wspólnie omówiliśmy błędy oraz pytania, które sprawiły najwięcej problemów. Oprócz wyżej wymienionych wydarzeń w ramach zajęć plastycznych malowaliśmy farbami dinozaury i na krótką chwilę nasza świetlica zamieniła się w Park Jurajski. Nie zapomnieliśmy uczcić też Dnia Kota. Z rolek papieru powstały urocze kotki a następnie przyozdobiono karton, który został ich domem.

Dzień Kobiet w Prątnicy

Dnia 2 marca 2019r. w świetlicy wiejskiej w Prątnicy po raz pierwszy na nowo wyremontowanej, pięknej sali odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami tej uroczystości była Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP oraz Świetlica Środowiskowa w Prątnicy. Inauguracji uroczystości, na którą przybyło prawie 80 kobiet dokonał sołtys wsi Prątnica, pan Janusz Kowalkowski.

Po pięknych życzeniach panowie z Rady Sołeckiej z sołtysem na czele, prezes OSP i druhowie w mundurach galowych wręczyli paniom piękne prymulki, a później jako kelnerzy roznosili przepyszne dania i wykwintne przekąski. Panie z Koła Gospodyń przygotowały przepyszne przekąski, kilka dań na ciepło i domowe ciasta. Następnie wniesiono piękny tort niespodziankę oraz wspólnie zaśpiewano sto lat dla wszystkich pań. W dalszej części uroczystości dzieci ze świetlicy zaprezentowały krótką część artystyczną, którą przygotowały pod okiem nowej instruktorki od zajęć teatralnych, pani Martyny Wrzesińskiej.

Kolejnym bardzo ważnym punktem uroczystości był występ utalentowanego iluzjonisty Dawida Pruchniewskiego, który z humorem prezentował niezwykłe sztuczki wprowadzając nas w świat iluzji i magii. Wiele emocji wśród pań wzbudziły również konkurencje przeprowadzone przez wychowawcę: min. taniec wygibaniec, w którym panie miały szanse zaprezentować się w 6 stylach m.in. tańcząc Michaela Jacksona czy Jezioro Łabędzie Czajkowskiego.

Luty pełen poszukiwań i zagadek

Ferie zimowe minęły, jednak w świetlicy w Rakowicach nadal panują świetne humory. W trakcie zajęć kulinarnych przygotowywaliśmy zdrowe hamburgery z piersi kurczaka, natomiast tradycyjnie w Tłusty Czwartek piekliśmy pyszne pączki. Również na zajęcia badawcze nie brakowało nam pomysłów. Przygotowaliśmy kolorową wodę – każdy według swoich upodobań – aby włożyć do niej białe róże. Obserwowaliśmy nasze roślinki przez najbliższe dni, by zauważyć, że płatki delikatnie zmieniają kolor. Następnie ususzyliśmy je a z kolorowych płatków powstały pachnące dekoracje.

W świetlicy obchodziliśmy również Dzień Kota – każde z dzieci uwieczniło swojego pupila podczas zajęć plastycznych. Obchodziliśmy także Walentynki. Każdy uczestnik musiał wykazać się spostrzegawczością i sprawnością podczas poszukiwania małych Kupidynów. Dla najwytrwalszych czekało kolejne zadanie – celem było ułożenie serc z fragmentów. Zadanie mogło być wykonane tylko pod warunkiem, że grupa będzie ze sobą współpracować i wymieniać się elementami. Na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, kiedy to podczas zajęć poznaliśmy ciekawostki na temat języka polskiego, rozwiązywaliśmy rebusy. Największym zainteresowaniem jednak cieszyło się rozszyfrowywanie tekstu napisanego gwarą lubawską. Dzieci nie mogły uporać się z zadaniem pierwszego dnia, jednak nie poddawali się i po konsultacjach z rodzicami i dziadkami próbowali dalej. Spędzamy również dużo czasu na dworze, bawiąc się w chowanego, grając w hokeja, badmintona zjeżdżając na deskorolkach, rolkach czy spacerując. Z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych dni wiosny.

Czytaj więcej…
Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej stronie http://gopslubawa.pl. Zapraszamy!

OPS Lubawa