NAWINIĘCI NA TEATRALNĄ ”SZPULKĘ”

Opublikowano:

Minęła zima za oknem coraz więcej słońca i zieleni a w sercach i duszach więcej optymizmu i energii. Podobny klimat panuje w Młodzieżowej Grupie Teatralnej Ło/Men z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie. Po zimowej pracy czas ruszyć na teatralne szlaki.

Rzeczywiście zespół rozpoczął wiosenny sezon od wyjazdu do Sokołowa Podlaskiego na Ogólnopolski Festiwal Teatralny SZPULKA 2019 r. W wyniku eliminacji na owe wydarzenie zostało zaproszonych 12 grup teatralnych z Polski w tym MY!!!

Pełni entuzjazmu i motywacji rozpoczęliśmy przygotowania, próby by godnie i profesjonalnie zaprezentować nasze najnowsze spektakle na sokołowskiej scenie. Udało się! W dniach 15 – 16 marca zagościliśmy w Sokołowskim Ośrodku Kultury – niesamowite miejsce, niesamowici ludzie!

Tak wspominają ten pobyt nasi aktorzy:

- „Wyjazd do Sokołowa był jednym z najbardziej kształcących dotychczas. Pełen profesjonalizm organizatorów, świetne spektakle i cudowna atmosfera sprawiły, że zapamiętam ten festiwal na długo…” - pisze Paweł

- „Festiwal "Szpulka" był moim zdaniem w 100% udany. Poruszając kwestię organizacji wolontariusze i organizatorzy stanęli na najwyższym szczeblu. Jeśli chodzi o spektakle podobała mi się różnorodność. Mogliśmy zobaczyć najróżniejsze formy teatru. Uważam, że nasz występ, również był niezły. Na Sokołowskiej scenie grało mi się bardzo dobrze. Warunki były fantastyczne, jak i publiczność. Warsztaty, które trwały niestety krótko dały nam jednak wiele wskazówek co do dalszej pracy” – wspomina Marcelina
Natomiast Weronika ma takie wrażenia - Urzekła mnie organizacja i atmosfera tego festiwalu. Było czuć taką w pewnym rodzaju miłość w powietrzu. Super zorganizowany nocleg i jedzenie, bardzo przyjemne rozmowy. Warsztaty trochę krótkie, ale rozwijające. Nasz występ uznaję za co najmniej udany. Zróżnicowane spektakle również uważam za ogromny atut. Bardzo dobrze będę wspominać ,,Szpulkę'' i z chęcią wrócę tam na kolejną edycję!”
- „Moim zdaniem był to dla mnie najlepszy wyjazd . Bardzo podobały mi się spektakle, warsztaty, klimat i jestem  pełna podziwu dla organizacji i dalszej wytężonej pracy.” – tak wyjazd podsumowuje Marta

Rzeczywiście festiwal ten pozostawiła w zespole wiele niezapomnianych wrażeń a co najważniejsze zaowocował nowymi pomysłami i energią twórczą. Nasi lubawscy aktorzy pokazali klasę na scenie, otrzymali znakomitą opinię od jurorek Pani Olgi Sawickiej – aktorka teatralna i filmowa, wykładowca i profesor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Pani Lidii Sadowej – aktorka filmowa i teatralna występująca w teatrze Polskim w Warszawie oraz Pani Pauliny Staniaszek – specjalista teatru ruchu związana z Teatrem Kontrapunkt w Warszawie.

O naszym spektaklu „KENOPSIA” padły takie określenia jak: „Szlachetnie wykonana praca sceniczna, duża prawda i konsekwencja. Brawo za rzetelne dialogowanie,  relacje, zadania aktorskie i identyfikacje z postacią”. Otrzymaliśmy także kilka znaczących  uwag i wskazówek do dalszej pracy, bo po to głównie pojechaliśmy – po konstruktywną krytykę za którą bardzo DZIĘKUJEMY!

DZIĘKUJEMY  też Panu Zenonowi Paprockiemu Dyrektorowi MOK Lubawa za pomoc finansową w realizacji wyjazdu, I już dziś zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Teatru organizowany 30 marca o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie, podczas którego zaprezentujemy nasze najnowsze spektakle. Tej wiosny jeszcze wiele twórczych przygód przed nami, oj wiele.

materiał: Ło/Men  

Przypominamy, że opiekunem grupy Ło/Men z Lubawy jest instruktor teatralny Monika  Kazimierczyk. (mz)