Policjanci podsumowali ostatni zimowy weekend

Opublikowano:

Ostatni zimowy weekend za nami. Policjanci w tym czasie wzywani byli 137 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 21. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano również 16 interwencji związanych z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili 137 interwencji. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 21 interwencji domowych. 

Nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci po tym jak wywrócił się na  motocyklu. Na szczęście 61 – latkowi nic poważnego się nie stało.  Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Funkcjonariusze skontrolowali również jego stan trzeźwości.

Okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa kierował jednośladem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci pojazd przekazali osobie wskazanej przez 61 – latka a mężczyznę zwolnili po wykonaniu z nim czynności.Mieszkaniec gminy Lubawa w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

źródło KPP Iława