Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - Eliminacje gminne

Opublikowano:

W piątek 15 marca 2019 r. o godzinie 11:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju wzięło udział 40 uczniów z 8 szkół z terenu gminy Lubawa (SP w Złotowie, SP w Kazanicach, SP w Grabowie-Wałdykach, SP w Tuszewie, SP w Byszwałdzie, SP w Prątnicy, SP w Sampławie i SP w Rożentalu).

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych:
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych klas I-VI (14 osób)
Grupa II – uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz klasy III gimnazjum (26 osób)

Test polegał na rozwiązaniu 30 pytań testowych z zakresu wiedzy o pożarnictwie i został opracowany przez przedstawicieli PSP w Iławie.

Komisja w składzie: pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Iławie- kpt. Krzysztof Rutkowski i mł. ogn. Gracjan Wróblewski oraz  podinspektor ds. ochrony przeciwpożarowej w UG Lubawa Żaneta Senkowska dokonała oceny prac, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczestnikom. Dla wszystkich uczestników przewidziano drobne upominki oraz dyplomy.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 10:00 w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Iławie zakwalifikowali się:

Z grupy I (uczniowie szkół podstawowych klas I-VI):
Miejsce 1. Patrycja Jakubowska (Szkoła Podstawowa w Złotowie)
Miejsce 2. Jakub Mianecki  (Szkoła Podstawowa w Grabowie-Wałdykach)

Z grupy II – (uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz klasy III gimnazjum)
Miejsce 1. Kinga Goliszewska (Szkoła Podstawowa w Byszwałdzie)
Miejsce 2. Katarzyna Baranowska (Szkoła Podstawowa w Rożentalu) 

materiał: ZOG OSP RP Lubawa    
foto także mz