LZS Dragon Bojano - Constract Lubawa 2:4

Opublikowano:

Za nami 17 kolejka spotkań pierwszej ligi. KS Constract Lubawa tym razem rozgrywał spotkanie wyjazdowe z drużyną, która dopiero od tego sezonu występuję w rozgrywkach I ligi - LZS Dragon Bojano.

W innym niezwykle ważnym spotkaniu dla układu górnej części tabeli mierzyli się TEAM LĘBORK i zeszłotygodniowy pogromca KS Constract KS FUTSAL LESZNO. Spotkanie Constractu nie zaskoczyło chyba nikogo, Constract miał przewagę optyczną, kreował sytuacje i jak zdążył nas przyzwyczaić miał problemy z skutecznością, nie przeszkodziło to jednak w objęciu prowadzenia 2:0.

Podobnie jak przed tygodniem przy tym wyniku obroty nieco spadły, a do głosu coraz częściej dochodzili gospodarze, jeszcze przed przerwą zdobywając bramkę kontaktową. Po przerwie jednak Constract, ruszył do ataku jednak skuteczność w kilku naprawdę bardzo dobrych sytuacjach pozostawiała wiele do życzenia. Bramka na 3:1 uspokoiła jednak sytuację. Przychodziły kolejne szansę, ale wynik stał w miejscu, a gospodarze coraz częściej wybiegali z szybką kontrą. Kilkukrotnie przed własną bramką zatrzymywał je Pedro Rosario, nie mogło to jednak trwać to w nieskończoność, strzał z 7 metra pod poprzeczkę okazał się receptą na Portugalczyka i znowu musieliśmy drżeć o wynik, bo różnica jednej bramki nie gwarantuje praktycznie niczego.

Na szczęście zespół prawidłowo zareagował na wydarzenia na boisku ruszył z animuszem do gry i już za chwilę ponownie miał 2 bramki przewagi nad rywalem, a ostateczny cios w tym wypadku zadał Sebastian Grubalski tym samym ustalając wynik spotkania.

W wspomnianym na wstępie meczu na szczycie 17 kolejki, KS FUTSAL LESZNO na fali lubawskiej wiktorii pewnie pokonało niezwykle silny w ostatnich kolejkach TEAM LĘBORK 5:2. Taki obrót wydarzeń sprawia, że zarówno Constract jak i Leszno mogą pozwolić sobie na 1 porażkę w pozostałych 4 kolejkach bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, ze obecny układ utrzyma się do samego końca, a Constract 3 raz rzędu powalczy w meczach barażowych. Już w najbliższą środę czeka nas kolejna nie lada gratka, do Lubawy przyjeżdża v-ce Mistrz Polski Gatta Zduńska Wola, by powalczyć z Constractem o TOP 4 tegorocznego Pucharu Polski. KS CONSTRACT LUBAWA : GATTA ZDUŃSKA WOLA Środa 13.03 19:00 Hala OSiR ul. Św. Barbary Zapraszamy. 

(dk)   foto p/sc