Obchody święta „Dnia Kobiet” w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia”

Opublikowano:

„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty! Taki dzień raz się w roku zdarza, gdy 8 marca z gwarem wiosny wytryśnie z kartek kalendarza”. Dzień 8 marca od samego rana w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie, przebiegał w bardzo wesołej atmosferze, gdyż tego dnia w każdej grupie wiekowej obchodzone było święto wszystkich kobiet, zarówno tych „dużych”, jak i tych „małych”.

Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp., a wraz z wychowawczyniami przygotowali również wiele ciekawych zajęć, aby ich koleżanki spędziły bardzo przyjemnie i uroczyście czas w przedszkolu.  Nie zabrakło takich atrakcji jak przedszkolny pokaz mody, przedszkolne spa i studio urody, wybory Miss, podczas których kandydatki musiały sprostać nielicznym wyzwaniom, chłopcy zabrali również dziewczynki na „bezludną wyspę”, na której czekało na nie również wiele przygód i zagadek do rozwiązania.
Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie, podczas którego wszystkie  „małe kobietki” otrzymały od swoich kolegów serdeczne życzenia i upominki. Nasze „małe kobietki” nie kryły swojego zadowolenia, były szczęśliwe i uśmiechnięte.

Wspólne zabawy przy muzyce i pełna radosnego uroku atmosfera długo pozostawi miłe wspomnienia z tego wieloletniego święta. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była zbyt przyjemna, to w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.
Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszych przedszkolach, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Autor: Przedszkola Niepubliczne „Bajkolandia” i „Smerfolandia”