„Smaczna i zdrowa sałatka owocowa” - zajęcia kulinarne w grupie Słoneczka

Opublikowano:

Dzień 5 lutego 2019 r. dla przedszkolaków z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie był bardzo pysznym dniem, a przede wszystkim zdrowym, ponieważ każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.

„Słoneczka” rozpoczęły zajęcia od obejrzenia świeżych owoców, które przyniosły z sobą z domu. W przedszkolnym koszyku nie zabrakło takich owoców jak jabłka, gruszki, winogrona, pomarańcze, kiwi czy mandarynki, wszyscy mieli soczyste minki na widok takich zdrowych pyszności. Dzieci dokonały opisu owoców oraz podziału ze względu na ich pochodzenie.

Kolejnym etapem zajęć przygotowanych na ten dzień było rozpoznawanie owoców za pomocą zmysłu smaku, dzieci miały możliwość degustacji wybranego owocu mając zakryte oczy, co dla niektórych było nie lada wyzwaniem.

Na zakończenie dzieci  przygotowały sałatkę owocową. Przedszkolni kucharze dokładnie umyli rączki, potem ubrali fartuszki, w których wyglądali jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowali umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpili do krojenia.

Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Kiedy wszystko już było gotowe, przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie.

Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Bajkolandia