Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej w Lubawie

Opublikowano:

3 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie odbył się Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej pod batutą Mateusza Raczyńskiego.
Koncerty orkiestry pokazują wysoki poziom artystyczny muzyków, a dla publiczności są wspaniałym przeżyciem. Repertuar orkiestry to w większości muzyka rozrywkowa, w tym znane i popularne melodie z całego świata.

W wydarzeniu kulturalno-artystycznym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrygenci zaprzyjaźnionych orkiestr, zaproszeni goście oraz licznie przybyła publiczność. Orkiestra zaprezentowała bogaty program muzyczny wzbogacony występem solistów i mażoretek. Gościnnie z orkiestrą wystąpili także znani lubawscy muzycy: Sławek Kasprzycki - gitara i Grzegorz Jędraszek - gitara basowa.

Koncert prowadził Andrzej Lewicki. Orkiestra gra już 19 lat i reprezentuje nasze miasto zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia w kraju i za granicą.
Na koncert przybyło wielu mieszkańców nie tylko z naszego miasta, rodziny z dziećmi, jako że lubawska orkiestra od chwili powstania ma swój Fan Club. (mz)