Konferencja Noworoczna Gminy Lubawa

Opublikowano:

W środę 17 stycznia w restauracji Copernicus odbyła się coroczna Konferencja Noworoczna Gminy Lubawa. Była to okazja do podsumowania zadań inwestycyjnych, kulturalnych i społecznych zrealizowanych w 2018 roku oraz złożenia podziękowań osobom i jednostkom współpracującym z gminą.

Spotkanie rozpoczął występ Dziecięcego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego działającego przy Szkole Podstawowej w Rożentalu pod opieką dyrektora Marka Józefowicza. Po mini-koncercie pastorałek na scenie zaprezentowała się  Julia Ewertowska - uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie,  zwyciężczyni I Konkursu Piosenki Angielskiej w Tuszewie.

Następnie przybyłych na spotkanie gości powitał gospodarz spotkania wójt Tomasz Ewertowski.  W konferencji, na zaproszenie wójta oraz przewodniczącego Rady Gminy Jana Laskowskiego, uczestniczyli m.in.:wicewojewoda Sławomir Sadowski, starosta powiatu iławskiego Bartosz Bielawski, wicestarosta Marek Polański, starosta nowomiejski Andrzej Ochlak. Wśród gości byli także burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin, przedstawiciele jednostek związanych z rolnictwem, służb mundurowych, biznesu, oświaty, stowarzyszeń, duchowieństwa z ks. dziekanem Marcinem Staniszewskim na czele, radni, sołtysi oraz kadra kierownicza jednostek gminy Lubawa.

Po powitaniu został zaprezentowany film podsumowujący najważniejsze wydarzenia 2018 roku. Następnie głos zabrał wicewojewoda Sławomir Sadowski, starostowie powiatów iławskiego i nowomiejskiego oraz ks. dziekan Marcin Staniszewski. Na zakończenie spotkania wójt podziękował osobom i jednostkom współpracującym z gminą oraz wzniósł toast noworoczny symboliczną lampką szampana.

Po części oficjalnej goście mieli okazję spróbować m.in. regionalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepankowa.

e-lubawa 
foto mz