Żółwiki odkrywają świat poprzez zmysł dotyku

Opublikowano:

Stymulowanie zmysłów jest ważne u dzieci w każdym wieku, dlatego też przedszkolaki z grupy „Żółwiki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie rozwijały zmysł dotyku. Dotyk jest bardzo ważny, pobudza rozwój mózgu, usprawnia ruchowo, ma również wpływ na mowę oraz rozwój dziecka.

Maluchy z wielką radością odkrywały ten ważny zmysł przez różnego rodzaju doświadczenia, zabawy i prace plastyczne. Rozpoznawaliśmy  wyłącznie za pomocą dotyku różne przedmioty i tworzywa. Zabawy rozwijające zmysł nie ograniczyliśmy tylko do badania rękami, ale dzieci miały także możliwość poszerzania doświadczeń dotykowych stopami.

Nasi milusińscy uczestniczyli w przejściu po „ścieżce wrażeń” jak również stworzyli matę plastyczną wykonaną za pomocą stóp. Wiele radości naszym Żółwikom sprawiła zabawa cieczą nienewtonowską, która jest fascynująca w dotyku, jeśli się ją zgniata ma konsystencję plasteliny, a pozostawiona na chwilę wypływa przez palce. Dzieci lepiły kulki, przelewały ciecz z ręki do ręki. Cały dzień przyniósł nam wiele radości i nowych ciekawych wrażeń. 

„Bajkolandia