Rodzice dzieciom

Opublikowano:
W Łążynie dzięki inicjatywie grupy kobiet m.in.  pani Mariannie Weinar oraz  mamom  dzieci uczęszczających do szkoły w Prątnicy  klas 1,2 i 3,  do Łążyna zostały zaproszone dzieci  tych klas z wychowawcami na lekcję przyrody i historii.

 Uczniowie  wraz z opiekunami  wyruszyli na długi spacer w kierunku jeziora, gdzie  Pani instruktor  przedszkola  w Łążynie  - Karolina Kozicka opowiedziała dzieciom  legendy związane tematycznie z wsią Łążyn,  m.in. legendę " O nieposłusznej córce", "Młynarzu" i  "Weselu".

Pomimo wiatru i jesiennej aury, wszyscy uczestnicy wycieczki weszli na górę, z której rozpościerał się piękny widok na jezioro Zwiniarz i okolice. W drodze powrotnej zobaczyły kamień , który według legendy przypomina mieszkankę wsi zamienioną w kamień.
Po długim spacerze na świeżym powietrzu uczniowie i ich opiekunowie wrócili do świetlicy wiejskiej, gdzie  czekały mamy z posiłkiem i smakołykami.

Następnie  pod okiem  pani Karoliny brały udział w licznych zabawach i grach m.in.  w  wyścigach w spodniach potrójnych klas  razem ze swoimi wychowawczyniami.  Potrzeba dużego zgrania i koordynacji ruchów, aby  przebyć  nawet krótki dystans i dobiec do mety.

Organizatorzy ślą podziękowania  na ręce  kierownika GOPSu Adama Roznerskiego za udostępnienie sprzętu sportowego, Janowi Michalskiemu za sponsorowanie słodyczy dla dzieci oraz  wszystkim mamom za przygotowany poczęstunek: ciasto, frytki, napoje.(mz)