Sukcesy młodych zapaśników z Lubawy

Dnia 25 września 2010 roku w Rynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym. Jest to najważniejszy turniej w kraju w grupie młodzików. Do naszego makroregionu należą województwa podlaskie, kujawsko- pomorskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie. Impreza ta wliczana jest do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Duży sukces w turnieju osiągnął uczeń klasy VIs Kamil Bieniaszewski, który w kategorii do 35 kg zdobył brązowy medal. W walce o wejście do finału Kamil stoczył bardzo wyrównany pojedynek z zawodnikiem z Warszawy. Walka ta przez wielu trenerów została uznana za jedną z najlepszych i najciekawszych podczas turnieju. Kamil rozwija swoje zdolności sportowe pod kierunkiem trenerów Henryka Mężykowskiego oraz Roberta Ewertowskiego.

W minioną sobotę 2 października 2010 roku w Koronowie koło Bydgoszczy uczniowie naszej szkoły Kamil Bieniaszewski i Michał Zawadzki wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zapasach w stylu wolnym. Mimo tego, że na co dzień młodzi zapaśnicy trenują styl klasyczny, to bardzo dobrze spisali się podczas tego turnieju.

Kamil i Michał startują w tej samej kategorii wagowej- 35 kilogramów. Po losowaniu po raz kolejny okazało się, że muszą spotkać się ze sobą w pierwszym pojedynku. Tydzień temu w Rynie zwycięsko z tej potyczki wyszedł Kamil. Tym razem udany rewanż zaliczył Michał wygrywając pojedynek. Jak się okazało nie był to jedyny rewanż Michała w turnieju. Pokonał on w półfinale zawodnika ze Szczuczyna, z którym przegrał walkę w zeszłym tygodniu. W klasyfikacji końcowej Michał zdobył II miejsce natomiast Kamil zakończył turniej na V miejscu.