Andrzejki u przedszkolaków w Grabowie-Wałdykach

Opublikowano:

Dnia 30.11.2018 r. w grupie pszczółek i słoneczek w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyły się Andrzejki połączone z balem przebierańców. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie.

Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Maluchy ustawiały buty, żeby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Kręciły kręglem w okręgu, by sprawdzić kim zostaną w przedszkolu. Następnie losowały kubek z ukrytym przedmiotem, by sprawdzić jaka czeka ich przyszłość.

Nie zabrakło również zabaw z balonami i tańca na gazecie przy muzyce. Później przedszkolaki ćwiczyły swoją zręczność rzutem na kapelusz. Na koniec zabawy przestroga losowana z kapelusza czarownicy. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.

Materiał: SP Grabowo-Wałdyki