SKANDIA Maraton LANG Team - Rzeszów

Emocji w Rzeszowie było dużo, wszak był to wielki finał Skandia Maraton LangTeam. Imprezy, jakże często reklamowanej przez samego Czesława Langa, jako tej organizowanej dla amatorów – prawdziwych miłośników MTB. Dobrze zorganizowany cykl z całą swoją siłą medialną przyciągnął w tym roku na Skandię rekordową liczbę wiernych cyklowi kolarzy, którzy osiem razy „meldowali” się w różnych miastach rozsianych po całej Polsce. Przemierzali tysiące kilometrów, by być na każdym wyścigu, by walczyć o każdy punkt do klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Dla wielu z nich Rzeszów był jedyną okazją by wyjść na wielką scenę.

Powyższe podsumowanie umieszczone w serwisie www.mtbnews.pl trafnie oddaje emocje jakie towarzyszą zawodnikom pokonującym trudy maratonów.
Na finale odbyło się też losowanie cennych nagród. Uczestnicy przynajmniej 6 edycji Skandii byli uprawnieni do losowania samochodu osobowego, który trafił do Marcina Rapciaka z Koroszkowa na Pomorzu.

W ubiegły weekend do Rzeszowa pojechali także lubawscy entuzjaści MTB. Z uwagi na odległość, na wielki finał udało się tylko trzech zawodników: Michał Kowalkowski i Cezary Jakubowski reprezentujący LKK Ziemia Lubawska oraz Michał Wyżlic z PLAST-MIX MTB TEAM.

Tym razem bardzo udany start na dystansie Medio (52 km) zaliczył Michał Kowalkowski zdobywając brązowy medal w swojej kategorii wiekowej. Mimo to nie udało mu się awansować w klasyfikacji generalnej i ostatecznie zajął niewdzięczne 4. miejsce.

Na najliczniej obsadzonym dystansie Mini (33 km) startował Cezary Jakubowski zajmując 12-te miejsce w kategorii M4, co dało mu awans w klasyfikacji generalnej na 10-te miejsce.

Natomiast Michał Wyżlic po udanych startach na najdłuższym dystansie (84 km) w początkowej fazie cyklu, tym razem wypadł nieco słabiej i zajął 30-te miejsce open i 17-te w kategorii M2. W klasyfikacji generalnej spadł na 8. miejsce.

Drużyna LKK Ziemia Lubawska zajęła 26-te  miejsce na 107. sklasyfikowanych teamów.

Bardzo dobrze zakończyli cykl Skandii zawodnicy GKL AGA TEAM z Nowego Miasta Lubawskiego. Na Medio najlepiej zaprezentował się Tomasz Skubaja. Był 9-ty open i zdobył złoto w kategorii M-3. Piotr Patalon zajął 20 miejsce open i zdobył srebrny medal w M-4. W klasyfikacji generalnej obydwaj zajęli 2. miejsce wśród rówieśników.
Startujący na dystansie Mini Paweł Pączkowski był 6-ty open, i stanął na najniższym miejscu na podium w kategorii M2. W generalce zajął 6-te miejsce. Gratulujemy!