Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie „Żółwiki”

Opublikowano:

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Bajka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Ich bohaterowie pomagają zrozumieć otaczający świat, dostarczają bogatych przeżyć, pobudzają wyobraźnię, uczą. Od nas zależy jakich wzorców do naśladowania dostarczymy najmłodszym.

Dlatego ten dzień w grupie „Żółwiki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie miał pokazać dzieciom jak ważne są bajki, że warto do nich powracać, jak również celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje oraz przyniosły ze sobą różnego rodzaju rekwizyty związane z ich ulubionymi bajkowymi postaciami m.in. maskotki i książki. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Losowały rekwizyty z „Bajkowego koszyczka” utożsamiając je z odpowiednią bajką, układały puzzle, jak też uczestniczyły w zabawie na czas polegających na oddzieleniu ziaren fasoli od ziarenek grochu.

Na zakończenie przedszkolaki zostały nagrodzone medalem „Super znawcy bajek”. Zajęcia te stworzyły warunki do różnorodnej aktywności dzieci oraz sprawiły im bardzo wiele radości. 

Materiał: „Bajkolandia”