Obchody święta niepodległości w lubawskiej podstawówce

Opublikowano:

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli (1795–1918) "Polska powróciła na mapy świata”. Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku. 

Rok 2018 został uchwałą Sejmu ustanowiony Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Miasto Lubawa w tym roku obchodzi 98 rocznicę odzyskania niepodległości.

W Szkole Podstawowej im.Mikołaja Kopernika w Lubawie od kilku dniu odbywa się szereg imprez  okolicznościowych związanych z tym ważnym świętem w dziejach Narodu Polskiego.

5 listopada uczniowie klas 1-4 brali udział w patriotycznym spotkaniu muzycznym pt. "Śpiewanki Patriotyczne". Dzięki inicjatywie nauczycieli muzyki Michała Kantarewicza i Mateusza Raczyńskiego, najmłodsi uczniowie uczyli się śpiewania znanych pieśni patriotycznych, które tematycznie nawiązywały do zbliżającego się święta.

Dzień później w szkole przy ul. Warszawskiej i ul. św Barbary odbyły się biegi okolicznościowe z okazji odzyskania niepodległości. Tym razem inicjatorami i pomysłodawcami byli nauczyciele  wychowania fizycznego. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale. Bieg przygotowały panie: Sabina Kobacka, Aneta Kordalska-Ozirof oraz Mirosława Groszkowska.

9  listopada w Szkole Podstawowej im.Mikołaja Kopernika odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. (mz)