Wyłudził prawo jazdy.Teraz będzie tłumaczył się przed sadem

Opublikowano:

Dobrowolnie poddał się karze po tym, jak usłyszała zarzut składania fałszywego oświadczenia, aby wyłudzić nowe prawo jazdy, które zostało mu wcześniej zatrzymane na terenie Niemiec po tym, jak kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz mężczyznę czeka kara grzywny.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 37- latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca będąc uprzedzonym o odpowiedzialności karnej wynikającej z art. 233 kk złożył fałszywe oświadczenie informując o zniszczeniu prawa jazdy kat. B. 

Mężczyzna w ten sposób wyłudził wtórnik dokumentu, gdy w rzeczywistości jego prawo jazdy zostało zatrzymane przez policję na terytorium Niemiec. Policjanci ustali, że mieszkańcowi powiatu iławskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy w związku z kierowaniem przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał i dobrowolnie poddała się karze. Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 1800 zł.

Przypominamy !

Kodeks karny art. 233 § 1 mówi o tym, że „Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

źródło: KPP Iława