"Wiązanka"

Opublikowano:

W związku z Dniem Wszystkich Świętych, nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Rożentalu, pani Agnieszka Jara po raz jedenasty przeprowadziła akcję „Wiązanka”, która trwała od 22-31 października.

Już pod koniec października na cmentarzach można było zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Wiele osób odwiedzających swoich bliskich sprzątało groby, zapalało znicze, stawiało kwiaty, by w ten sposób oddać cześć swoim najbliższym, a także uczcić ich pamięć.

Jednak część grobów na cmentarzach jest opuszczonych i zaniedbanych. W związku z tym, w ramach akcji „Wiązanka”, uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Rożentalu wraz z wychowawczynią, udali się na miejscowy cmentarz i sprzątali opuszczone i zapomniane groby: wynosili stare wiązanki, wyrywali chwasty, zbierali suche liście. Następnie uczniowie na lekcjach plastyki oraz w ramach zajęć dodatkowych, wykonali własnoręcznie aż 53 wiązanki na zapomniane groby.

Wszystkie zostały zaniesione przez uczniów na cmentarz i złożone na grobach.
Ponadto uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami chodzili na cmentarz zapalić znicze oraz pomodlić się za zmarłych.
„Trzeba znaleźć czas na uporządkowanie nagrobku bliskiej osoby, ale dobrze jest zrobić dobry uczynek – posprzątać i zaopiekować się opuszczoną mogiłą.”

Postawa naszych uczniów jest godna naśladowania.
Materiał :Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rożentalu