Pasowanie przedszkolaków w Grabowie-Wałdykach

Opublikowano:

Dnia 26 października 2018 roku w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Księdza biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyła się  uroczystość pasowania na przedszkolaka i starszaka. Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały program artystyczny zaproszonym gościom.

Uroczystość rozpoczęła się od piosenki na powitanie. Następnie starszaki i maluchy wspólnie zaśpiewały piosenkę pt.: „Maszerują dzieci drogą”. Później przyszedł czas na część występów starszaków, które recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę pt.: „Bo w przedszkolu”. Część artystyczną zakończyły maluchy, które zatańczyły z chustkami tiulowymi do utworu Johannes’a Brahms’a „Taniec Węgierski”.

Następnie przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie. Pan Dyrektor Sławomir Szczawiński za pomocą magicznego ołówka dokonał pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Kolejnym punktem uroczystości była wspólna zabawa dzieci z rodzicami do piosenek: „Ram zam zam” i „Krasnoludek”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy udali się na słodki poczęstunek do stołówki, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

SP w Grabowie-Wałdykach