Nasz jest ten kawałek podłogi

Opublikowano:

Po miesięcznym wyczekiwaniu na drewno i drugim miesiącu ciężkiej pracy wreszcie jest. Na placu przy świetlicy wiejskiej w Wałdykach stanęła drewniana wiata wykonana wspólnymi siłami  mieszkańców. 

Prawie każdego dnia można było spotkać kogoś, kto chce zrobić coś dla dobra wspólnego. Mężczyźni, kobiety, młodzież i dzieci. Najpierw było przycinanie i inne zabiegi stolarskie, następnie malowanie i  wreszcie montaż. 

Szczególnie przyłożyli się do wykonania zadania członkowie OSP Wałdyki, którzy złożyli wniosek o dofinansowanie i Rada Sołecka, która zdobywała dodatkowe środki na realizację projektu z UG Lubawa. Wiata nie byłaby taka solidna gdyby nie lokalni sponsorzy, właściciele firmy Constract.

Teraz mieszkańcy Wałdyk i Wiśniewa mogą spędzać czas na świeżym powietrzu nie bojąc się, że w zabawie przeszkodzi im pogoda.

Pierwsza impreza za nimi.  Dnia 29.09.2018 odbyło się uroczyste oddanie wiaty do użytku. Było poświęcenie,  uroczyste przecięcie wstęgi, grill, ognisko i super zabawa.

Wszystko to wykonano w ramach  projektu „Nasz jest ten kawałek podłogi”, finansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie, Stowarzyszenia „Przystań” i  środków uzyskanych z Gminy Wiejskiej Lubawa. 

Nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa. Nadal zdobywać będą  środki na upiększenie „swego kawałka podłogi”.

Beata Groszkowska