Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej im.Mikołaja Kopernika w Lubawie

Opublikowano:

5 października 2018 r. o godz 10.00 w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera.

Uczniowie  klas pierwszych ubrani w strój galowy,pięknie udekorowana  sala gimnastyczna, - to wszystko po to, aby ślubowanie  wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego.

Pierwszoklasiści  zostali powitani przez Panią Wicedyrektor Ewę Kwiatkowską ,przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Usłyszeli od starszych kolegów, że od momentu wejścia w szkolne progi tworzą razem z innymi uczniami wielką szkolną rodzinę. 

W  dalszej części w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym złożyli przyrzeczenie być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Po  ślubowaniu pan Dyrektor Mirosław Kowalczyk dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne z rąk nauczycieli i rodziców. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie starszych klas. (mz)