VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Opublikowano:

W miniony piątek, 28 września, w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyły się obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie to miało zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia tabliczki mnożenia, w przyjemny, niecodzienny sposób. Koordynatorami naukowej imprezy były nauczycielki matematyki: Barbara Guzowska oraz Kinga Okuniewska.

Obchody matematycznego święta zostały podzielone na dwie części. Na początku we wszystkich klasach przeprowadzono krótki sprawdzian z tabliczki mnożenia. Następnie, w każdej z nich, wybrano Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy otrzymali certyfikat oraz słodką nagrodę.

W drugiej części na przerwach uczennice z klasy 8  prowadziły loterię, w której nagrodą za udzielenie poprawnej odpowiedzi, były zdrowe upominki: jogurty, banany oraz jabłka.

Ten dzień wywołał u uczniów mnóstwo emocji i radości. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo pozostanie w ich pamięci. Dla nas, nauczycieli, jest to kolejny dowód na to, że warto organizować tego typu wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację święta. „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: SP Grabowo-Wałdyki