Pożar sauny na ul.Łąkowej w Lubawie

Opublikowano:

W Lubawie 4 października w godzinach wieczornych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Łąkowej doszło do pożaru sauny w pomieszczeniu na parterze. Z wstępnych informacji wynika, że pożar udało się ugasić własnymi siłami.

Na skutek pożaru powstało duże zadymienie i oficer dyżurny PSP w Iławie na miejsce zadysponował dwa zastępy z OSP Lubawa i zastęp  PSP w Iławie. Z pomieszczeń budynku zostały ewakuowane znajdujące się tam osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Z informacji jaką uzyskaliśmy od  rzecznika Prasowego PSP  w Iławie kpt.Krzysztofa Rutkowskiego strażacy po dojechaniu na miejsce akcji stwierdzili,że  doszło do pożaru w pomieszczeniu sauny- drewnianej podbitki. Pożar został ugaszony przez pracowników  OSiR Lubawa przed  przyjazdem zastępów straży.

W kilku pomieszczeniach budynku, sauna ,łazienki,korytarz ,hala sportowa było zadymnienie.Strażacy przewietrzyli pomieszczenia ,dokonali prac rozbiórkwych nadpalonej drewnianej konstrukcji.Ewakuowano około 27 osób.

Straty oszacował pracownik na ok. 20 tys.złotych.Przyczyna  jest nieustalona.Na miejscu zdarzenia  nie było innych służb oprócz straży pożarnej. 

(mz)