Warzywne zabawy u Żółwików z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia”

Opublikowano:

Jesień to doskonały czas na warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Żółwiki podczas zajęć degustowały i opisywały wrażenia smakowe. poznawały zapach warzyw ich kształty i wielkość.

W trakcie  zabaw dydaktycznych wzbogacały słownictwo i rozwijały percepcję wzrokową. Okazało się również, że warzywa można wykorzystać do wspaniałej zabawy, co udowodniły nasze przedszkolaki, gdy przemieniły jesienne dary za pomocą różnych materiałów i ozdób w lalki, potworki oraz bajkowe postacie - jedyną granicą była nasza wyobraźnia.

Zabawy przy tym było bardzo dużo, a przy okazji dzieci utrwaliły nazwy warzyw oraz ich znaczenie dla naszego zdrowia. Warto wspomnieć, że Żółwiki wykonywały prace z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą inwencją twórczą, a swoją pomysłowością i oryginalnością zachwyciły kolegów i koleżanki z grupy oraz rodziców. Wszystkie kukiełki były piękne i wyjątkowe  Prace małych artystów i ich kreatywność, można było podziwiać na wystawie w holu przedszkola.

„Bajkolandia”