Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA w Ciechanowie

Opublikowano:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Ciechanowie z dwoma medalami w rzucie oszczepem oraz wskaźnikami PZLA na MISTRZOSTWA POLSKI U16 w BEŁCHATOWIE. To były rekordowe Mistrzostwa z blisko 800 zgłoszeniami do poszczególnych konkurencji z  przeszło 50 klubów Warmii-Mazur i Mazowsza.

Drugie miejsce ze znakomitym rekordem życiowym (46,62m) uzyskał Daniel Żuchowski ustępując jedynie rok starszemu liderowi list krajowych. Stalowymi nerwami wykazała się Agata Borkowska, która w ostatniej próbie wywalczyła brązowy medal uzyskując wynik 31,80m, który jest  nowym rekordem życiowym.

Obydwoje znacząco poprawili swoje statystyczne miejsca. A zdobyte medale to duża niespodzianka. Medalistów dekorował dwukrotny Mistrz Olimpijski TOMASZ MAJEWSKI. Obydwoje startowali z rok starszymi zawodnikami co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość . Póki co czekamy na decyzję władz wojewódzkich czy wystartują na Mistrzostwach Polski.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Dominik Piekoszewski, który ostatecznie zajął 4 lokatę w finałowym biegu 100m z wynikiem 11,92s. 6 miejsce w pchnięciu kulą uzyskał Mateusz Ewertowski 9,91m oraz sztafeta dziewcząt 4x100m (Julia Złotowska, Laura Wrońska, Aleksandra  Ćwiklińska, Julia Uzarska) z  dobrym wynikiem 54,5s Trzecia  w finale B po bardzo dobrym biegu na 100m była Julia Uzarska (13,52s).

Dobre starty z nowymi rekordami życiowymi  i 8 miejscami w ścisłych finałach zaliczyły: dyskobolka Anna ROLKA (27,39m) i oszczepniczka Agata Grzywacz (23,22m).  Punktowali również Mateusz Ewertowski w rzucie dyskiem (25,57m), Dominik Piekoszewski  bieg 300m (38,87s), Bartłomiej Kraśnicki skok wzwyż (140m).

FB LKS Lubawa