Motor Lubawa - Jeziorak Iława 2:1 (0:1)

Opublikowano:

Piłkarze IV ligi rozegrali piątą kolejkę spotkań. Na Stadionie Łazienkowskim doszło do spotkania  Motoru Lubawa i Jezioraka Iława. Gospodarze zajmują 4 miejsce z dorobkiem 9 pkt, goście 9 miejsce 6 punktów. 

Od pierwszego gwizdka sędziego głównego piłkarze gości przystąpili do zmasowanego ataku na bramkę  gospodarzy. Tylko doskonała postawa bramkarza Motoru - Piotra Sikory zdecydowała, że  nie padła bramka. Goście konstruowali ciekawe akcje, piłkarze gospodarzy byli zaskoczeni takim obrotem sprawy.

W  25 minucie pada bramka dla gości, którą zdobył Radosław Galas. Piłkarze Jezioraka uskrzydleni bramką, dominują w tym okresie na boisku. Motor umiejętnie broni się i do przerwy.

W  drugiej połowie początek nie zapowiadał, że cokolwiek zmieni się w grze drużyny gospodarzy. W tym okresie Daniel Mlonek miał dwie okazje sam na sam do zdobycia bramki i wyrównania, jednak bramkarz gości obronił dwie doskonałe okazje.

Trener gospodarzy Krzysztof Malinowski w 61 minucie dokonuje zmian, wchodzi na boisko Gerka i Kapusta. Kilka minut po wejściu, w 73 minucie Damian Gerka w zamieszaniu pod bramką gości, zdobywa swoją pierwszą bramkę w IV lidze i Motor remisuje 1:1. Od tego momentu na  boisku dominują gospodarze. Piłkarze Motoru Lubawa po zdobyciu bramki podkręcili tempo.

Kropkę nad i w tym spotkaniu postawił Daniel Mlonek, który w 75 minucie zdobywa bramkę na wagę trzech punktów dla Motoru. W końcówce obaj trenerzy dokonali zmian, jednak wynik nie uległ zmianie. W derbach obu drużyn, lepszymi okazali się piłkarze Motoru Lubawa pokonując  Jeziorak Iława 2:1.

Sędzią  głównym spotkania był Grzegorz Kujawa, asystenci Michał Pereszczako i Marek Gerwal. Obserwatorem z ramienia WMPZPN był Robert Michalak.

Podczas tego derbowego meczu na trybunach Stadionu Łazienkowskiego zebrało się kilkaset  osób. Dzięki służbom porządkowym i policji podczas meczu i po było spokojnie.

Przed  meczem Prezes klubu Motor Lubawa - Marek Olejniczak oraz członek Zarządu Jerzy Jurkiewicz wręczyli  odznaki związku - Leszkowi Dutkiewiczowi  Arkadiuszowi Matz, którzy byli nieobecni podczas obchodów 50-lecia klubu Motor Lubawa. 

(mz)

Motor Lubawa: Sikora, Koprucki, Sobolewski, Wodzicki, Zelmański, Słowicki, Józefowicz, Karczewski, Olejniczak, Mlonek, Sobótka.

rezerwowi: Suszczewicz, Burchart, Szulc, Gerka, R.Śnieżawski, Kapusta, Margalski

Jeziorak Iława: Mazurowski, Słomski, Kressin, Święty, Kuciński, Parulis, Ksiuk, Madej, Galas,  Rzeznikiewicz, Suchocki,
rezerwowi: Jędrzejewski, Kaźmierski, Foj, Figurski, Krajewski, Gula, Sagan 

KONFERENCJA PO MECZU:

MIGAWKI i BRAMKI Z MECZU