Bezbramkowy remis Motoru Lubawa w sparingu z Delfinem Rybno 0:0

Opublikowano:

Piłkarze Motoru Lubawa rozegrali w dniu dzisiejszym trzeci sparing przed zbliżającym się  sezonem. Po ostatnim ”prysznicu” w Morągu podejmowali na Stadionie Łazienkowskim trzecią drużynę klasy okręgowej grupy II warmińsko–mazurskiej - Delfin Rybno. Goście to wymagający  przeciwnik, w którym grają aktualnie byli zawodnicy Motoru Lubawa: bramkarz - Mateusz Leśniewski, Bazyli Jabłonowski czy Arkadiusz Konicz. 

W pierwszej połowie gra toczyła się głownie w środku boiska. Gospodarze mieli kilka sytuacji do objęcia prowadzenia. Po jednej akcji ze stałego fragmentu gry, Arkadiusz Koprucki główką strzela w światło bramki, ale Mateusz Leśniewski doskonale broni.

W drugiej połowie po zmianie zawodników Motor miał przewagę, lecz nie potrafił przełożyć tego na bramki. Adrian Zasuwa, który wszedł w drugiej połowie z 5 metrów strzela prosto w bramkarza. Marcin Karczewski podobnie z kilku metrów nie trafia do bramki. Jeśli nie wykorzystuje się takich sytuacji, to nie ma co myśleć o zwycięstwie. 

W drużynie Delfina Rybno zagrali Szymon Łątkowski i Igor Szczepański, młodzi zawodnicy Motoru Lubawa, którzy w nadchodzącym sezonie 2018/2019 być może zagrają w drużynie z Rybna. Kolejnym rywalem naszych piłkarzy 25 lipca będzie drużyna Czarni Rudzienice.

Wychowanek klubu Motor Lubawa Szymon Modrzewski został zawodnikiem Pogoni Szczecin. Na razie będzie grał głównie w II zespole występującym w III Lidze oraz Centralnej Lidze Juniora. Jest to wielka nobilitacja dla Szymona jak i całego klubu. Szymonowi życzymy jak najszybszego debiutu w ekstraklasie i trzymamy kciuki!!!

(mz) i FB Motor Lubawa 
foto mz