Co słychać w Klubie ,,Senior +” w Złotowie

Opublikowano:

Uczestnicy Klubu ,,Senior +” w Złotowie aktywnie uczestniczą w zajęciach oferowanych przez placówkę. Niezmiennie, dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty kulinarne, podczas których ostatnio przygotowany został krem ze szparagów, łosoś w sosie cytrynowym oraz różne pasty kanapkowe m.in. z pieczonej papryki, guacamole czy hummus.

Zajęcia sportowo – rekreacyjne pozwalają seniorom dbać o ważną w każdym wieku kondycję fizyczną. Łącząc przyjemne z pożytecznym, klubowicze rozpoczęli naukę tańca belgijskiego – zwanego belgijką – tańca integracyjnego, którego rytmiczne i żwawe kroki pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Seniorzy ćwiczą nie tylko ciała ale także umysły ,,łamiąc sobie głowy” rozwiązywaniem różnego rodzaju quizów, korzystają także z klubowego kącika gier towarzyskich, a w ramach zajęć artystycznych ozdabiają przedmioty wykorzystując techniki decoupage.

Trwają także prace wokół budynku Klubu, gdzie wkrótce w ramach wydarzenia międzypokoleniowego ,,Skumaj się z naturą - urządzamy teren zielony dla seniora” powstanie miejsce do rekreacji i odpoczynku.

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

OPS Lubawa