ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018

Opublikowano:

Piłkarze Constractu Lubawa z rocznika 2009, prowadzeni przez Marcina Goniszewskiego i Roberta Kaczyńskiego, intensywnie rozpoczęli sezon wakacyjny. W dniach 24 i 25 czerwca na obiektach ekstraklasowej Arki Gdynia został rozegrany międzynarodowy turniej piłki nożnej Arka Gdynia Summer Cup 2018.

W zawodach wzięły udział 32 drużyny z 5 różnych krajów. Poza zespołami z Polski do rywalizacji przystąpiły zespoły z Japonii (Wakatake Japan), Anglii (AG England), Rosji (FC Mamonovo) i Łotwy (FK Liepaia). W pierwszym dniu zawodów zostały rozegrane mecze grupowe. Na dzień drugi zaplanowane zostały play offy.

Constract Lubawa znalazł się w grupie A, w której przyszło nam rywalizować z takimi zespołami jak: Wisełka Bydgoszcz, Arka Gdynia, ESCOLA Pruszcz Gdański, Sztorm Mosty, Wakatake Japan, SALOS Rumia i Arkonia Szczecin.

Grupa A, w której znalazł się nasz zespół, okazała się niezwykle silna i przez wielu została nazwaną “grupą śmierci”. Do fazy play off awansować miały 4 zespoły z najlepszym bilansem punktowym z każdej z czterech grup. Nasi chłopcy okazali się najlepsi z 8-zespołowej stawki pewnie zwyciężając grupę i przy tym zbierając niezwykle pochlebne opinie obserwatorów.

Wyniki w grupie A:

KS Constract Lubawa 4:0 Wisełka Bydgoszcz
KS Constract Lubawa 2:1 Arka Gdynia
KS Constract Lubawa 2:1 ESCOLA Pruszcz Gdański
KS Constract Lubawa 5:1 Sztorm Mosty
KS Constract Lubawa 2:1 Wakatake Japan
KS Constract Lubawa 5:0 SALOS Rumia
KS Constract Lubawa 3:0 ARKONIA Szczecin

Bilans 21 pkt. 23 bramki strzelone, 4 stracone - pierwsze miejsce w grupie A!
Drugiego dnia w 1/8 turnieju trafiliśmy na drużynę AP Dąbrowa Gdynia. Wynik 6:1 i awans do kolejnej rundy naszego zespołu. W 1/4 przyszło nam się mierzyć z Radunią Stężyca. Po ciężkim meczu zwyciężyliśmy 3:1 i zameldowaliśmy się w półfinale czyli najlepszej czwórce turnieju.

Półfinały rozgrywane były na Stadionie Miejskim w Gdyni, a więc obiekcie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa pierwszy zespół Arki Gdynia, rywalizując z drużynami z Ekstraklasy. W półfinale los znowu skojarzył nas z Arkonią Szczecin, z którą rywalizowaliśmy dzień wcześniej w grupie (zwycięstwo Constractu 3:0).

Tym razem jednak mecz kompletnie nie ułożył się po naszej myśli i musieliśmy po raz pierwszy w tym turnieju przełknąć gorycz porażki. Arkonia zwyciężyła 2:0 i pozostał nam mecz o miejsce 3. W meczu o 3 miejsce walczyliśmy z drużyną FC Mamanovo (Rosja) i pomimo prowadzenia 2:1, splot nieszczęśliwych zdarzeń spowodował, że z 3 miejsca cieszyli się Rosjanie. Zwycięzcą turnieju okazała się Arkonia Szczecin, która w finale pokonała BE A STAR Warszawa 2:1.

Fantastyczny turniej w wykonaniu naszej drużyny, mnóstwo pięknych bramek i zespołowych akcji. Pomimo, że pozostaje spory niedosyt jest to świetny wynik naszej ekipy, który napawa optymizmem na przyszłość.

Materiał Constract Lubawa  foto Ewa  Szauer