Uczniowie SP w Tuszewie na trasie II Pelplińskiego Marszu Na Orientację

Opublikowano:

14 kwietnia uczniowie SP w Tuszewie wraz z opiekunami p. Jerzym Łukaszewiczem i p. Iwoną Dudek wzięli udział w II Pelplińskim Marszu Na Orientację. Uczestnicy wystartowali w czterech kategoriach na dystansie od 6 do 18 kilometrów.

Łatwo nie było, ale wszystkim udało się z ogromną satysfakcją ukończyć trasę. Marsz na orientacje to gra terenowa, w której zadaniem uczestnika jest odnalezienie w terenie punktów kontrolnych na podstawie otrzymanej od organizatora mapy w określonym limicie czasu. To także forma aktywnego wypoczynku i jednocześnie rodzaj turystyki kwalifikowanej (tak jak np. turystyka wysokogórska, kolarska czy kajakowa).

Uczniowie SP w Tuszewie zawsze chętnie i licznie uczestniczą w tego rodzaju gra terenowy i wycieczkach pieszych organizowanych przez p. Jurka.  Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką, promocja terenów zielonych oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wspólnie z kolegami i koleżankami. Gry terenowe uczą również myślenia logiczne oraz współpracy w grupie. Tego rodzaju zajęcia są jedną z najlepszych form współczesnej edukacji, bowiem łączą zabawę z nauką.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl