Otwarty Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Opublikowano:

Dnia 07.04.2018r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie przy  ul.Łąkowa 8 odbył się Otwarty Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji zgłosiło się 13 zawodników z Lubawy i okolic. Przed rozpoczęciem rywalizacji startujących zważono i każdemu przypisano przelicznik według formuły Wilks”a, przelicznik mnożono przez podniesiony ciężar i wynik decydował o miejscu, im wyższy tym lepsze miejsce.

Formuła Wilks”a wyrównuje szanse cięższym zawodnikom. Tabela przedstawia kolejność na podium, wagę zawodników, przelicznik Wilks”a, 5 prób oraz punkty, czerwony kolor w tabeli oznacza próbę nie zaliczoną. Przed rozpoczęciem każdy zawodnik  zgłaszał organizatorowi najniższy ciężar od jakiego rozpoczyna wyciskanie, każdy kolejny ciężar musiał  wyciskać co najmniej o 2,5 kg więcej, mógł go  poprawiać tylko jeden raz.  Największy ciężar wyciśnięty został pomnożony przez współczynnik wagi według formuły Wilks'a.

Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nikt nie był pewien zajętego miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali karnety na siłownię, ponadto najlepszym wręczono puchary, medale oraz odżywki. Sędzią Turnieju był instruktor Mirosław Gajewski. 

źródło:FB OSiR    foto mz