Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” – Roger Bacon

Opublikowano:

6 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny  pod hasłem  „Matematyka jest  Πiękna”. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu były Pani Anita Grajewska oraz Pani Kamila Długokęcka.

Celem konkursu było ukazanie użyteczności matematyki w życiu codziennym
z zastosowaniem nowoczesnych technologii  W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych:  w Złotowie, Grabowie –Wałdykach, Kazanicach, Tuszewie, Rumienicy i Prątnicy. W czasie konkursu uczniowie otwierali skrzyneczki zamknięte na  kłódkę z szyfrem, rozwiązywali zadania ukryte pod kodami QR używając skanera, ścigali się w teście internetowym Kahoot oraz szukali „numeru telefonu do przyjaciela”.

Wszystko odbywało się z użyciem telefonów, specjalnych  aplikacji oraz komputerów. Jednym słowem do matematyki wkroczyły nowe technologie.  Zacięta rywalizacja trwała do samego końca. „Tęgie głowy” z całej gminy dwoiły się i troiły,  aby wynik wyszedł prawidłowy.  Okazuje się, że w naszej gminie nie brakuje uzdolnionych dzieci, o czym mogą świadczyć niżej przedstawione wyniki.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział  w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz GRATULUJEMY. Mamy nadzieję, że Gminny Konkurs Matematyczny na stałe zagości w naszym szkolnym kalendarzu imprez.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce- Szkoła Podstawowa w Kazanicach
Skład drużyny: Agata Borkowska, Kinga Pietrzak, Zachariasz Słupski
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Prątnicy
Skład drużyny: Anna Cisłak, Amelia Wroszkowska, Oliwia Ziejewska
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Tuszewie
Skład drużyny: Klaudia Narojczyk, Aleksander Jabłoński, Jacek Witkowski

Materiał SP w Prątnicy