Szynaka Motor Lubawa - Vęgoria Węgorzewo 2:1

W sobotę  o godz. 15.00 na stadionie Łazienkowskim  Szynaka Motor   Lubawa podejmował  drużynę Vęgorii Węgorzewo. Po ostatnich dwóch porażkach  kibice spodziewali się nareszcie zwycięstwa. W 18 minucie spotkania Maciej Zglenicki zdobył pierwszą bramkę dla lubawskiej druzyny. W pierwszej połowie drużyna z Lubawy przeważała na boisku i mogła podwyższyć wynik.

Początek drugiej części spotkania, to przewaga drużyny gości, którzy często przebywali  na połowie  lubawskiej drużyny. Upór i konsekwentna gra sprawiły, że w 70 minucie spotkania goście wyrównali na 1: 1.

Po zmianach na boisku zawodnikow  w obu drużynach, w 86 minucie  po dośrodkowaniu Kołakowskiego  pod bramkę gości Maciej Waląg zdobywa  drugą bramkę dla lubawskiej drużyny.

W końcówce spotkania zawodnicy Vęgorii przyspieszyli, zawodnicy  Szynaka Motor  Lubawa bronili się, nie zawsze zodnie z przepisami i w konsekwencji  otrzymali - żółtą Maciej Waląg  oraz czerwoną kartkę Piotr Wobolewicz.

W przekroju całego spotkania  lubawska drużyna była drużyną lepszą i w pełni zaslużyła  na zwycięstwo. Szynaka Motor Lubawa pokonał  2: 1 drużynę Vęgorii Węgorzewo i zdobył trzy punkty. Nie było to porywające widowisko, ale zawodnicy z Lubawy zdobyli 3 punkty oraz jak sądze przełamali barierę psychiczną po ostatnich niepowodzeniach  i uwierzyli, że na własnym stadionie sa groźni dla każdej drużyny.

Komentatorem spotkania był  Janusz Pszczoliński, który wprowadził sporo humoru swoim komentowaniem. (mz)