Przez dziurkę od klucza… czyli jak minęły ferie dzieciom, młodzieży i seniorom z gminy Lubawa!

Opublikowano:

Popołudnie w kinie i na lodowisku w Lubawie

Podczas ferii zimowych na dzieci i młodzież ze Świetlic Środowiskowych z Gminy Lubawa czekało wiele ciekawych zajęć. 

Jedną z przygotowanych atrakcji był wyjazd do kina i na lodowisko w Lubawie. Uczestnicy Placówek z Rakowic, Mortęg, Targowiska Dolnego oraz Łążyna obejrzeli seans pt.: „Gnomy rozrabiają”, podczas którego poznali historię przyjaciół i gromadki tytułowych  gnomów walczących z trogami. 

Po seansie czekały kolejne atrakcje, mianowicie zjazdy na Rampa Tubing Snow przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Nawet najmłodsi podjęli wyzwanie zjechania z góry na oponie. 

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją była jednak jazda na łyżwach. Nie brakowało emocji, ponieważ dla zdecydowanej większości był to pierwszy raz. Każdy starał się zachować ostrożność, jednak można było zobaczyć kilka upadków. Mimo to dzieci nie poddawały się i próbowały nauczyć się sztuki jazdy na łyżwach. 

Zimowy styczeń

W styczniu dzieci z Łążyna poznały różne masy i techniki plastyczne np. masę sodową. 

Kiedy warunki na to pozwalały dzieci wychodziły na dwór, zjeżdżały z górki, lepiły bałwana, czy urządzały bitwę na śnieżki. W ferie odbył się mini bal karnawałowy, podczas którego uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Było również dużo zabaw integracyjnych, m.in.: „gorące krzesło” i „mur chiński”.

Ferie pełne wrażeń w Prątnicy!

Dla uczestników Placówki Wsparcia Dziennego w Prątnicy ferie to czas zabaw na świeżym powietrzu, czas poznawania nowych rzeczy i zabawy w rytmie disco. Hitem okazał się wyjazd na kręgle i pizzę do Lubawy oraz zimowe nocowanie.  

Podczas tych dwóch tygodni dzieci chętnie korzystały z uroków pięknej zimy oraz uczestniczyły w licznych zajęciach sportowych i plastycznych. Najbardziej podobało im się tworzenie prac z farby, która w mikrofali rosła . Powstały niesamowite trójwymiarowe dzieła. Dzieci przygotowały także piękne świeczniki dla swoich kochanych dziadków. Ważnym wydarzeniem było zimowe nocowanie. Po przygotowaniu sali odbył się konkurs kulinarny „Master Szef” pod okiem słynnego jury, m.in. Pani Magdy Gessler. Uczestnicy przygotowali pyszną pizzę, kanapki, tortille oraz murzynka z mikrofali. Było bardzo dużo chętnych do degustacji i bardzo ciężko było wyłonić zwycięzcę, dlatego wszyscy otrzymali przybory kuchenne. 

Kolejnym etapem były zabawne konkurencje: rzucanie do garnka, rzut ołówkiem do słoika  i oczywiście mafia. Następie były wspólne tańce i oglądanie filmów. Wiele emocji  zapewnił również wyjazd na kręgle i pizzę do Lubawy. Dla niektórych było to całkiem nowe doświadczenie. Zabawa była wspaniała, a wspólny pobyt w pizzerii bardzo przyjemny.

Czytaj więcej…

Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej stronie http://gopslubawa.pl 
Zapraszamy! 

OPS Lubawa